opcje
drukuj

Zwycięzcy 11 edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

XI Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna ostatecznie dobiegła końca – w piątek 12 kwietnia br. wielomiesięczny miting organizowany przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu, w którym wzięli udział uczniowie z ponad trzystu szkół ponadpodstawowych został rozstrzygnięty.

W tym roku zwycięzcą olimpijskich zmagań został Wiktor Zych, uczeń Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Miejsce 2 zajął Jakub Krzysztof Krzyżaniak, uczeń Zespółu Szkół Zawodowych w Gostyniu, a miejsce 3 zajęła Renata Kowalew z Zespołu Szkół im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie.

Na kolejnych siedmiu miejscach uplasowali się:

  • Patrycja Adamiak z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu
  • Tomasz Janeczek z Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu
  • Julia Górska z Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku
  • Joanna Kopcińska z Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu
  • Karolina Łukomska z Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu
  • Kacper Krawcewicz z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogólnokształcących w Łomży
  • Kamil Chojecki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Rawie Mazowieckiej.

Drużynowym zwycięzcą XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej został Zespół Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim, którego trzech uczniów uplasowało się w pierwszej dwudziestce. Nauczycielką Wiktora Zycha, triumfatora XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej była pani Mariola Jabłońska. Nad pozostałymi uczniami z Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim, którzy znaleźli się wśród dwudziestu tegorocznych najlepszych młodych logistyków pieczę sprawowała pani Katarzyna Pastuszka. Nagrodą dla szkoły w Ostrowcu Świętokrzyskim było oprogramowanie logistyczne ufundowane przez firmę E-mapa, jednego z partnerów tegorocznej olimpiady.

XI Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna otworzyła jej dziesięciu laureatom drogę na studia w Wyższej Szkole Logistyki. Podczas uroczystej Gali odbywającej się w WSL rektor, profesor dr hab. Andrzej Korzeniowski h.c., wręczył im już indeksy na studia w naszej uczelni

Ale nie były to jedyne nagrody, z którymi laureaci wyjechali z Poznania. Wiktor Zych będzie teraz mógł się pysznić nowym „Mac-iem”, a zdobywcy dwóch kolejnych miejsc niemal równie wypasionymi laptopami. Cenne nagrody w postaci znakomitych słuchawek stały się z kolei „łupem” – na który zresztą solennie sobie zasłużyli – uczniów, którzy zajęli kolejnych siedem miejsc. Dodajmy do tego, że Grupa Raben, jedna z największych firm logistycznych na polskim rynku, ufundowała pięciu najlepszym uczestnikom XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej staże, otwierając im tym samym furtkę do kariery w logistyce, bo doświadczenie zdobyte w tej firmie będzie z pewnością procentowało w przyszłości.

Wśród atrakcji uroczystej Gali XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej były w tym roku znakomite burgery – i nie tylko burgerów – serwowane z największego w Europie food-trucka. Pojazd zaparkował obok naszej uczelni, a serwowane z niego jedzenie zrobiło wśród najlepszych młodych logistyków i sporej grupy nauczycieli prawdziwą furorę. Właścicielem największego w Europie food-trucka jest firma Marthon International.

W tegorocznej olimpiadzie wzięło udział ponad 8,3 tysiąca uczniów. Kolejne olimpijskie zmagania młodych olimpijczyków rozpoczną się już w październiku, a zapisy zaczniemy przyjmować już 1 września br.

Marathon International Marathon International
Marathon International

Zabacz zdjęcia z Gali

 

Jeśli chcesz otrzymać wybrane zdjęcia w wyższej rozdzielczości,
prosimy o kontakt na adres e-mail: marketing@wsl.com.pl

tel.: 61 850 47 82

 

Do góry

Jesteś nauczycielem szkoły ponadgimnazjalnej i poszukujesz materiałów do przedmiotów logistycznych? Zaloguj się!

WSL zaprasza szkoły ponadgimnazjalne do udziału w wycieczkach studyjnych, które pozwolą nie tylko zasmakować studenckiego życia, ale także zapoznać się z logistyką w praktyce.