opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Student WSL z pasją buduje autobusy
drukuj

Student WSL z pasją buduje autobusy

2013-04-08 14:25

Pierwszy zestaw klocków LEGO otrzymał będąc trzyletnim chłopcem. Dziś jako dziewiętnastoletni student ma szansę na zrealizowanie swojego dziecięcego marzenia.

Mateusz Wawrowski, student I roku Wyższej Szkoły Logistyki, staruje w międzynarodowym konkursie LEGO. W specjalnym programie LEGO Digital Designer przygotował projekt autobusu miejskiego Solaris Urbino 12 w barwach poznańskiego MPK, taki których dziesiątki widzimy codziennie na ulicach naszego miasta. Jeśli pomysł Mateusza zbierze 10 000 głosów, LEGO wdroży go do produkcji i sprzedaży, więc poznańskim autobusem, zbudowanym z klocków, będą się mogły bawić dzieci (także te dorosłe) na całym świecie.

Głosowanie odbywa się na stronie LEGO Cuusoo: http://lego.cuusoo.com/ideas/view/37554

 „Pomysł zbudowania Solarisa Urbino 12 z klocków LEGO już od dawna chodził mi po głowie, chciałem go zrealizować, ale nie wiedziałem do końca jak duży ma być ten pojazd. Autobusy i tramwaje to moja pasja, wybrałem autobus, bo bardzo podobają mi się pojazdy firmy Solaris Bus&Coach.”

Autobus zbudowany jest ze 174 wirtualnych elementów, ma 3,2 cm szerokości, 12,8 cm długości i 4 cm wysokości i wzbudził ogromne uznanie pracowników firmy Solaris Bus&Coach.

Wyobraźnię i nieprzeciętne umiejętności naszego studenta podziwiać można też w pozostałych jego projektach – o Okrąglaku z klocków LEGO donosiły już ogólnopolskie media. Zwycięstwo w konkursie byłoby nie tylko ukoronowaniem starań młodego projektanta, ale i świetną promocją dla miasta. Do tej pory żaden z polskich projektów nie doczekał się wdrożenia do produkcji.

 

Wróć

Do góry

Dostęp do Intranetu WSL

Grupy WSL na Facebooku, to miejsce spotkań studentów. Znajdziesz tu także informacje o ofertach pracy, praktyk i staży. Zapraszamy do dołączenia.