opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Digitalizacja łańcucha dostaw
drukuj

Digitalizacja łańcucha dostaw

2020-11-02 17:37

Miesięcznik „Logistic Manager” wydawany przez Media 4 Business zorganizował kolejną interesującą konferencję dla menadżerów logistyki. Jednym z prelegentów spotkania był profesor Bogusław Śliwczyński, rektor Wyższej Szkoły Logistyki.

Tematem panelu prowadzonego przez również związanego z naszą Uczelnią Artura Olejniczaka była cyfryzacja łańcucha dostaw, a więc temat niezwykle dzisiaj aktualny i mocno rzutujący na branżę logistyczną zarówno w czasach pandemii COViD-19, jak i na jej najbliższą przyszłość. W panelu wzięli też udział Maciej Karpiński z zajmującej się między innymi analizą danych firmy Antdata oraz Krzysztof Wieczorek, Business Project Manager z Astra SA.

Zdaniem profesora Bogusława Śliwczyńskiego, rektora WSL, technologie i wdrażające je firmy są gotowe do wprowadzenia zmian w przedsiębiorstwach logistycznych. „Pytanie, czy gotowi są klienci i przedsiębiorstwa. Przedsiębiorstwa często mają potrzebę wdrażania najnowocześniejszych technologii, ale nie bardzo potrafią te potrzeby zdiagnozować” – tłumaczył rektor Wyższej Szkoły Logistyki podczas panelu, w którym udział wzięło około dwustu słuchaczy.

Profesor Bogusław Śliwczyński w podsumowaniu swojego wystąpienia stwierdził, że w wielu przedsiębiorstwach aby wdrożyć najnowocześniejsze technologie niezbędne są pewne zmiany dotyczące kultury organizacyjnej. Ale efekty tych zmian stawiają takie przedsiębiorstwa na znacznie wyższym poziomie i zwiększają ich efektywność.

 

Wróć

Do góry

Dostęp do Intranetu WSL

Grupy WSL na Facebooku, to miejsce spotkań studentów. Znajdziesz tu także informacje o ofertach pracy, praktyk i staży. Zapraszamy do dołączenia.