opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Bezpieczeństwo drogowe - praktyczne warsztaty
drukuj

Bezpieczeństwo drogowe - praktyczne warsztaty

2016-04-04 13:03

W sobotę 2 kwietnia, 38 słuchaczy studiów podyplomowych Transport i Spedycja wzięło udział w zajęciach studyjnych w ramach bloku szkoleniowego - bezpieczeństwo drogowe. Praktyczne warsztaty odbyły się dzięki współpracy WSL z firmami allsafe JUNGFALK, Kuehne + Nagel oraz Tolmar.

Zajęcia składały się z części stacjonarnej i z praktycznego kursu z zakresu nowoczesnych metod i zasad zabezpieczania ładunków w transporcie drogowym, które poprowadził dr inż. Dariusz Starkowski, kierownik studiów podyplomowych TiS. Wszystkie formy zabezpieczeń ładunków - ich właściwości i zasady stosowania słuchacze mogli zobaczyć i testować na żywo, dzięki uprzejmości właściciela  przedsiębiorstwa transportowego Tolmar, który oddał do dyspozycji słuchaczy nowoczesny zestaw członowy (ciągnik samochodowy siodłowy i naczepa ciężarowa),  wyposażony w nowoczesne systemy firmy allsafe JUNGFALK, która swym patronatem wspiera praktyczne kształcenie na specjalności Transport i spedycja.

Zajęcia terenowe TiS

Prawidłowe i skuteczne zabezpieczanie przewożonych ładunków jest istotne nie tylko ze względu na zachowanie towarów w nienaruszonym stanie, ale także na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dodatkową korzyścią z zajęć było zatem poszerzenie wiedzy i świadomości słuchaczy na temat realnych zagrożeń, którym jako pracownicy czy właściciele firm transportowych mogą zapobiegać.

 

Wróć

Do góry

Dostęp do Intranetu WSL

Grupy WSL na Facebooku, to miejsce spotkań studentów. Znajdziesz tu także informacje o ofertach pracy, praktyk i staży. Zapraszamy do dołączenia.