opcje
drukuj

Olimpijczycy czekają na wyniki

IX OOL
Zdjęcie dzięki uprzejmości CKZiU Sulechów

Pierwszy etap X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej już za nami. Zgłosiło się do niego 8700 uczniów z 284 szkół w Polsce. Wyniki już wkrótce – 27 października 2017 roku.

Odpowiedzi do testu I etapu 10 edycji OOL

Armia uczestników tegorocznej olimpiady dołączyła do ponad 52 tysięcy uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy wzięli udział w dziewięciu poprzednich edycjach Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Nowością tegorocznego konkursu był znaczący wzrost uczestniczących w olimpiadzie uczniów liceów ogólnokształcących.

Podczas pierwszego etapu uczestnicy Olimpiady konfrontowali swoją wiedzę z 25-punktowym testem przygotowanym przez specjalistów z kierowanego przez profesora Mariusza Jedlińskiego Komitetu Naukowego. Z sygnałów, które dotarły do Wyższej Szkoły Logistyki wynika, że większość uczniów była zadowolona, a pytania choć trudne, to jednak był dostosowane do ich wiedzy. Na szczegóły trzeba będzie jednak jeszcze trochę poczekać.

Wyniki pierwszego etapu X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej uczestnicy znajdą na Panelu administracyjnym.

 

Najlepsi uczestnicy zostaną zakwalifikowani do drugiego etapu Olimpiady, który odbędzie się w całym kraju 1 grudnia br. Organizatorzy przewidują, że weźmie w nim udział około pięciuset uczniów. Także w tym etapie uczestnicy będą musieli skonfrontować swoją wiedzę ze składającym się z 25 punktów testem, ale jednak znacznie trudniejszym niż w pierwszym etapie, bo składającym się z pytań wielokrotnego wyboru. Zwycięzców tego etapu poznamy 15 grudnia 2017 roku.

Trzeci, finałowy etap X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbędzie się 2 marca przyszłego roku. Wystartuje w nim 50-60 osób wyłonionych w okręgach. Zwycięzców poznamy 13 kwietnia 2018 roku podczas gali w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

Przypomnijmy, że X Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, a nad jej organizacją i prawidłowym przebiegiem czuwa Komitet Główny kierowany przez profesora Andrzeja Korzeniowskiego, rektora Wyższe Szkoły Logistyki w Poznaniu. Natomiast Komitetem Naukowym kieruje profesor Mariusz Jedliński z Uniwersytetu Szczecińskiego.

Po więcej zdjęć i relacji zapraszamy na nasz profil na Facebook

Do góry

Jesteś nauczycielem szkoły ponadgimnazjalnej i poszukujesz materiałów do przedmiotów logistycznych? Zaloguj się!

WSL zaprasza szkoły ponadgimnazjalne do udziału w wycieczkach studyjnych, które pozwolą nie tylko zasmakować studenckiego życia, ale także zapoznać się z logistyką w praktyce.