opcje
Wykładowcy / Śliwczyński Bogusław
drukuj

dr hab. inż. Bogusław Śliwczyński prof. nadzw.

Pełnomocnik Dyrektora Instytutu Logistyki i Magazynowania oraz Kierownik Katedry Controllingu i Systemów Informatycznych Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.

Od wielu lat łączy pracę w biznesie z pracą badawczo-naukową i rozwojową na rzecz przedsiębiorstw. Zajmuje się problematyką zarządzania operacyjnego przedsiębiorstw, optymalizacji procesów i modeli biznesowych łańcuchów dostaw, strategii operacyjnych oraz controllingu operacyjnego i poprawy efektywności procesów.

Jest ekspertem i doradcą zarządów wielu przedsiębiorstw, kierował lub był wykonawcą ponad 200 projektów wdrożeniowych dla przedsiębiorstw polskich i zagranicznych w zakresie organizacji systemów zarządzania i controllingu, racjonalizacji procesów zakupów i zaopatrzenia, produkcji i gospodarki materiałowej, zapasów i magazynowania, transportu i dystrybucji, a także wdrażania strategii operacyjnych.

Profesor Śliwczyński jest doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych i doktorem nauk technicznych, co pozwala mu na interdyscyplinarne powiązanie w ramach kierowanych projektów zagadnień ekonomiczno-finansowych, optymalizacji procesów biznesowych, organizacyjno-zarządczych i operacyjnych oraz projektowania systemów informacyjnych i inżynierii systemów informatycznych.

Realizował projekty i wdrażał rozwiązania oraz był konsultantem i trenerem kadry menedżerskiej dla ponad 1000 przedsiębiorstw wielu branż i sektorów gospodarki, w tym: motoryzacyjnej (m.in. Volkswagen, Volvo, Fiat, Lear Co), energetycznej (m.in. PKN Orlen, LOTOS, Zespół Elektrowni PAK SA, PSG, PSE), wydobywczej (m.in. Kompania Węglowa SA, KGHM), logistycznej (m.in. Panopa Logistik, Ponetex Logistic, Schenker, PKS Gdańsk-Oliwa), handlowej (m.in. Grupa Metro, JMP, Tesco, Intermarche, Castorama, Rossmann), produkcyjnej (m.in. Alcatel-Lucent, Ruukki, Hochland SA, Stalexport SA, ZAK Grupa Azoty SA, TZMO SA, Sünkel Śruby, Schneider Electric, Zentis, Artman SA, Pioma Odlewnia, DGS).

Kierownik studiów podyplomowych i wykładowca na studiach MBA i podyplomowych. Autor ponad 100 publikacji polskich i zagranicznych z obszarów zarządzania operacyjnego i łańcuchem dostaw, controllingu, zarządzania procesami biznesowymi, w tym m.in. książek: Controlling Supply Chains (USA), Controlling operacyjny łańcucha dostaw w zarządzaniu wartością produktu, Planowanie logistyczne, Controlling w zarządzaniu logistyką, Modelowanie systemu zarządzania przepływem materiałów i oceny efektywności procesów, Organizacja i monitorowanie procesów produkcji, Organizacja i monitorowanie procesów dystrybucji.

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)