opcje
drukuj

Uczestnicy o olimpiadzie:

Dariusz Makaruk

Absolwent studiów II stopnia, Menedżer Logistyki

Pracuję w firmie Kuehne + Nagel na stanowisku spedytora międzynarodowego.
Jestem zwycięzcą I Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, co miało duży wpływ na to, że na studia wybrałem się do WSL.

Przez cały okres studiów byłem członkiem SNKL Corlog. Bycie członkiem koła pozwoliło mi poznać wiele osób, dla których logistyka to także pasja. Bardzo dużo z tych znajomości trwa do dzisiaj. Dzięki udziałowi w konferencjach logistycznych organizowanych w uczelniach w całej Polsce mogłem wymieniać poglądy i dzielić spostrzeżenia ze studentami z całej Polski.

Pracę znalazłem dzięki dużej pomocy ze strony WSL. Na początku zostałem zaproszony do odbycia praktyk w KN następnie po okresie próbnym zaproponowano mi stałą umowę. W mojej pracy bardzo ważna jest odporność na stres, wytrwałość i upór w dążeniu do celu. Będąc spedytorem należy także umieć efektywnie zarządzać czasem. Istotna jest także znajomość języków obcych oraz zdolności interpersonalne.

Piotr Wojna

Absolwent studiów I stopnia

Pracuję w firmie Dachser, oddział w Poznaniu, na stanowisku specjalisty ds. obsługi klienta. Przy wyborze studiów kierowałem się jakością kształcenia, ofertą uczelni, renomą i jej pozycją na rynku.

Pierwszy raz o WSL usłyszałem w szkole średniej, za sprawą Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, w której trzykrotnie brałem udział. WSL zdawało się najrozsądniejszym wyborem z uwagi na duże doświadczenie w kształceniu logistyków.

W trzeciej edycji olimpiady zająłem 4. miejsce, dzięki czemu zakwalifikowałem się na dwuletni staż w firmie Dachser jako specjalista ds. logistyki i spedycji. Staż obejmował logiczne przejście przez większość ważniejszych działów przedsiębiorstwa, wykonywanie standardowych obowiązków pracownika.

Obecnie kontynuuję naukę na studiach II stopnia w Wyższej Szkole Logistyki, na kierunku Zarządzanie przedsiębiorstwem transportowym.

Artur Rona

Student studiów I stopnia

Zachęcam wszystkich młodych ludzi do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej. Naprawdę warto starać się o podium, ponieważ może to być pierwszy krok do kariery w zawodzie logistyka. 3-krotne osiągnięcie finału motywowało mnie do poszerzania wiedzy o elementy wykraczające poza podstawę programową. Zdobyte informacje przydały mi się m.in. podczas nauki za granicą. Po wygraniu 3. edycji konkursu otrzymałem atrakcyjną ofertę odbycia 2-letniego stażu rotacyjnego w firmie Nagel w Niemczech. Obecnie poszerzam swoją wiedzę na studiach w WSL, na kierunku Zarządzanie logistyką małych i średnich przedsiębiorstw.

Paweł Turski

Absolwent studiów I stopnia, Inżynieria Systemów Logistycznych

Zawsze pasjonowała mnie logistyka, uczęszczałem do technikum logistycznego, dwa razy dostałem się też do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Logistyczne, potem oczywiście wybrałem WSL.

Wybierając szkołę średnią, nie miałem pojęcia co to jest logistyka, „poszedłem w ciemno” do technikum logistycznego. Nie wiedziałem czego się spodziewać, czego dokładnie będą dotyczyły przedmioty, ale z lekcji na lekcję coraz bardziej mnie interesowały zagadnienia logistyczne, usprawnienia w firmie, planowanie procesów, transportu. Z semestru na semestr nasycałem się wiedzą, pochłaniałem ją sam dla siebie, ponieważ zaczęło mnie to bardzo interesować i tak pozostało.

Kacper Szarmach

Absolwent studiów I i II stopnia

Obecnie pracuję w firmie Kuehne + Nagel, na stanowisku asystent spedytora morskiego.

Do WSL trafiłem za sprawą Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Zależało mi, aby swój rozwój kontynuować w branży logistycznej i czerpać wiedzę od wysokiej klasy specjalistów, a takim miejscem jest WSL. Rówieśnicy, studiujący kierunki związane z logistyką na innych uczelniach, sami podkreślali fakt, iż WSL to nie sucha wiedza, ale oparta na doświadczeniu praktyków.

Zawsze staram się angażować w to co robię, stąd osiągałam całkiem niezłe wyniki w nauce. Zwieńczeniem czterech lat spędzonych w Technikum, było zajęcie drugiego miejsca w wyżej wspomnianej olimpiadzie. Za jej sprawą trafiłem do WSL, mając niesamowitą szansę na rozwój.

Podczas studiów należałem do SNKL CorLog, gdzie uczestniczyłem w konferencjach naukowych, będąc również pomocnym w organizowaniu tego typu eventów w murach WSL.

Pracodawcy o olimpiadzie:

Dariusz Korbut

Dyrektor Przedstawicielstwa TimoCom na Polskę, kraje Bałtyckie i kraje WNP

Transport i Logistyka to ważny obszar polskiej gospodarki, a co za tym idzie niezwykle istotnym jest, aby tworzyli go wykwalifikowani specjaliści. Od wielu lat TimoCom, jako dostawca największej w Europie platformy do transakcji transportowych wspiera organizowaną przez WSL Ogólnopolską Olimpiadę Logistyczną. Jej uczestnicy to młodzież z pasją, która gotowa jest do zgłębiania dalszych obszarów branży. Za kilka lat to m.in. laureaci tego współzawodnictwa decydować będą o przyszłości sektora TSL.

Paweł Wojciechowski

EPAL - Pełnomocnik Zarządu ds. Rozwoju

Polski Komitet Narodowy Epal wspiera od kilku lat Ogólnopolską Olimpiadę Logistyczną organizowaną przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Jesteśmy dumni z faktu, iż nasza organizacja może pomagać młodym ludziom odnaleźć się na początku drogi do logistycznego świata biznesu. Rozwój tej branży jest dla naszej organizacji, naszych Licencjobiorców jak i samych palet szalenie istotny, a właściwe kształcenie i edukacja w tym kierunku - niezbędna. Z ogromną radością będziemy w kolejnych latach wspierali wysiłki WSL w ramach OOL, a także będziemy się starali wspierać wszystkich studentów kierunków logistycznych.

Igor Caban

Dyrektor Zarządzający DHL Parcel

Współpracujemy z WSL w Poznaniu od wielu lat. Jest to dla nas doskonała okazja by realnie wpływać na jakość kształcenia przyszłych logistyków. Zawsze chętnie dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem, szczególnie z młodymi, zdolnymi ludźmi, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z logistyką i planują związać z nią swoją przyszłość zawodową. Z tego powodu zdecydowaliśmy się także na udział w programie studiów dualnych.

Rafał Nawłoka

Prezes Zarządu DPD Polska

Status Złotego Sponsora Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej to dla nas wyróżnienie i zobowiązanie. Obserwujemy dynamiczne zmiany otoczenia rynkowego i zdajemy sobie sprawę, jak istotna jest edukacja przyszłych ekspertów z obszaru transportu i logistyki. Promowanie aktualnej wiedzy z obszaru TSL wśród młodych ludzi, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy, jest okazją do przekazania najlepszych praktyk i doświadczeń oraz wykreowania autentycznej zawodowej pasji. Jesteśmy przekonani, że zaprocentują one z chwilą wejścia w zawodowe życie. Korzystają na tym nie tylko sami uczestnicy i laureaci olimpiady, ale także firmy takie jak DPD Polska, które mają wpływ na kształcenie swoich przyszłych kadr.

Mariusz Stasiak

Prezes Zarządu, Dyrektor Zarządzający firmy Emapa S.A

Od kilku lat z przyjemnością wspieramy Ogólnopolską Olimpiadę Logistyczną organizowaną przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Śledząc zmagania z roku na rok rosnącej liczby pasjonatów logistyki odczuwamy osobisty wkład w kształcenie, a zarazem kształtowanie rynku TSL od podstaw.  Inwestując w rozwój najlepszych uczestników Olimpiady mamy nadzieję na ponowne spotkanie się z nimi w przyszłości, wówczas już na stopie zawodowej.

Michał Ratajczak

Dyrektor Zarządzający AVIATION CONSULTING

Jako firma która zajmuje się wyspecjalizowanymi szkoleniami adresowanymi do firm z branży TSL doskonale zdajemy sobie sprawę jak ważne jest odpowiednie przygotowanie pracowników. Uczniowie którzy zdecydowali się stanąć w szranki w tej trudnej, ale jakże ciekawej i stawiającej wyzwania, dziedzinie jaką jest logistyka z pewnością w przyszłości staną się doskonałymi pracownikami i liderami branży. Z całą pewnością sam udział w Olimpiadzie przyczyni się do tego że jej uczestnicy zostaną już wkrótce zauważeni przez pracodawców. W Aviation Consulting to co robimy - robimy z pasją. Dlatego z szacunkiem podchodzimy do osób które też tą pasję mają.

Nauczyciele o olimpiadzie:

Lidia Grzechowiak

Zespół Szkól Ekonomicznych w Lesznie

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej nasza szkoła bierze udział już od siedmiu lat. Sukcesy uczniów ogromnie cieszą. W ramach konkursu mogą poszerzać swoją wiedzę i uczyć się nowych rzeczy. Na najlepszych czekają cenną nagrody.

Leszek Jóźwik

Zespół Szkól Ekonomicznych w Miedzyrzecu Podlaskim

Młodzież z naszej szkoły odnosi sukcesy w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej już od pierwszej edycji. Większości uczniów nie trzeba nawet specjalnie namawiać do wytężonej nauki i pracy – sami wykazują inicjatywę w przygotowaniach do kolejnych edycji. Udział w konkursie młodzi ludzie traktują jako sprawdzian wiedzy, a po przejściu kolejnych etapów poprzeczkę stawiają sobie coraz wyżej. To możliwość porównania swojego poziomu wiedzy do poziomu uczniów z całej Polski. Udział w konkursie to szansa na otrzymanie stażu, a później pracy w dużych firmach logistycznych. To również ułatwiony start na wybranych studiach. Wielu finalistów decyduje się pokonać dystans prawie 500 km i podjąć studia w WSL.

Bernadeta Szymańska

Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie

Olimpiada cieszy się wśród naszych uczniów dużym zainteresowaniem. Szczególną zachętą do wzięcia udziału w konkursie jest możliwość uzyskania zwolnienia z części egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe oraz uzyskania indeksu Wyższej Szkoły Logistyki. To również szansa zaprezentowania swoich umiejętności przed potencjalnymi pracodawcami. Dodatkową atrakcją są cenne nagrody rzeczowe. Cieszymy się, że od pierwszej edycji nasi podopieczni odnoszą sukcesy. To satysfakcja i powód do dumy dla całej szkoły. Mamy świadomość, że logistyka jest dziedziną dynamicznie się rozwijającą i wymaga ciągłego doskonalenia umiejętności.

Do góry

Jesteś nauczycielem szkoły ponadgimnazjalnej i poszukujesz materiałów do przedmiotów logistycznych? Zaloguj się!

WSL zaprasza szkoły ponadgimnazjalne do udziału w wycieczkach studyjnych, które pozwolą nie tylko zasmakować studenckiego życia, ale także zapoznać się z logistyką w praktyce.