opcje
drukuj

Nagrody

Nagrody główne

 1. Nagrodą za zwycięstwo w Olimpiadzie jest nagroda rzeczowa ufundowana przez organizatora (Tablet Samsung Galaxy Tab 2 16 GB 3G)oraz bezpłatne studia I i II stopnia w Wyższej Szkole Logistyki.
 2. Nagrodą dla laureatów zajmujących miejsca od 2 do 3 jest nagroda rzeczowa (Tablet marki Kruger & Matz) oraz bezpłatne studia I stopnia w Wyższej Szkole Logistyki.
 3. Nagrodą dla finalistów, którzy zajęli miejsca od 4 do 10 jest nagroda rzeczowa (Dysk przenośny) oraz bezpłatny pierwszy rok studiów na studiach I stopnia w Wyższej Szkole Logistyki.
 4. Nagrodą dla finalistów, którzy zajęli miejsca od 11 do 20 jest nagroda rzeczowa (słuchawki) oraz bezpłatny pierwszy semestr nauki na studiach I stopnia w Wyższej Szkole Logistyki.
 5. Nagrodą dla finalistów, którzy zajęli miejsca od 21 do 65 jest nagroda rzeczowa (Bezprzewodowy głośnik bluetooth) orazbezpłatny pierwszy semestr nauki na studiach I stopnia w Wyższej Szkole Logistyki.
 6. Ponadto zwycięzca Olimpiady, laureaci oraz finaliści, mogą otrzymać inne nagrody ufundowane przez Sponsorów.
 7. Uczestnicy zawodów I i II stopnia mogą otrzymać nagrody i wyróżnienia fundowane przez Komitety Szkolne.
 • Płatne staże od firmy Kuehne+Nagel (za miejsca 1-5)
 • Program Cartall Truck
 • Zestaw SITA do nauki języków obcych wraz z kursem językowym (angielski) (za miejsca 1)
 • Komputerowy kurs językowy (angielski) (za miejsca 2-3)
 • Książka (za miejsca 1-20)
 • Zestaw upominków DHL (za miejsce 1)
 • Zestaw upominków od firmy Dachser (za miejsca 1-5)
 • Zestaw upominków od Portu Lotniczego Ławica (za miejsca 11-20)
 • Zestaw upominków od firmy Volkswagen Poznań
 • nagrody od fundatorów

 

Nagrody dla szkoły

Komitet Główny może przyznać nagrodę specjalną szkole, z której uczniowie uzyskali łącznie największą liczbę punktów w ramach III etapu konkursu, przy czym wynik trzech najlepszych laureatów Olimpiady jest mnożony wg następujących zasad:

 • I miejsce: wynik x 1,3
 • II miejsce: wynik x 1,2
 • III miejsce: wynik x 1,1

W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez uczniów dwóch lub większej liczby szkół, zwycięstwo przyznaje się tej szkole, której najlepszy uczeń zajął wyższe miejsce.

 

Nagrody od fundatorów

Płatne praktyki

Płatne praktyki w Kuehne+Nagel

Płatne praktyki dla pierwszych 5 miejsc.

Firma Kuehne+Nagel – Partner Wyższej Szkoły Logistyki – ufunduje dla 5 laureatów V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej – płatne praktyki w wybranym oddziale firmy, spośród różnych lokalizacji w Polsce. Oferowane praktyki dadzą możliwość praktycznego poznania zaawansowanych procesów logistycznych oraz funkcjonowania dużej międzynarodowej organizacji. Praktykanci będą mieli mają możliwość podnoszenia swoich kompetencji zawodowych w następujących dywizjach biznesowych: logistyka kontraktowa, spedycja drogowa, spedycja lotnicza, spedycja morska, spedycja kolejowa ,IL ( Integrated Logistics). Każdy praktykant będzie miał dedykowanego opiekuna, który będzie wspierał go w procesie wdrożenia i zdobywania nowych umiejętności. Osobom wykazującym się w trakcie praktyk proaktywną postawą, firma zaoferuje pracę.

Nagroda ufundowana przez: 
Kuehne+Nagel

 

Cartall Truck

Program Cartall Truck

Program Cartall Truck - 10 SZTUK
Jest to przyjazny dla użytkownika i prosty w obsłudze program na komputer PC do wytyczania tras, wyposażony w najdokładniejszą cyfrową mapę Polski oraz unikalne dane o restrykcjach drogowych.

Posiadasz pojazd ciężarowy? Prowadzisz firmę transportową? Zdarzyło Ci się utknąć na nieprzejezdnej drodze lub przed zbyt niskim wiaduktem? Cartall Truck jest właśnie dla Ciebie!

Cartall Truck to program na komputer PC pozwalający na wytyczanie trasy najszybszej, najkrótszej i najtańszej z uwzględnieniem restrykcji dla pojazdów ciężarowych (wysokość wiaduktów, nośność dróg) oraz aktualnych utrudnień w ruchu (np. roboty drogowe).

Cartall Truck wyposażony został w najdokładniejszą mapę Polski: 100% pokrycia, kompletna sieć drogowa wraz z kierunkowością, plany wszystkich miast, plany 5382 miejscowości, 70 000 miejscowości, pełna baza kodów pocztowych, bogata baza Punktów Użyteczności Publicznej (m.in. stacje benzynowe, warsztaty samochodowe, banki, urzędy). Dodatkowo aplikacja posiada przejazdową mapę Europy zawierającą główne drogi całego kontynentu, w tym m.in. 75 000 miejscowości i 1 500 000 km dróg.

Najnowsza wersja programu została wzbogacona m.in. o funkcję wycinania z mapy fragmentu ścieżki oraz możliwość prezentacji na mapie wielu tras z ewidencji. Nowy Cartall Truck to także obszerna baza budynków 2d znacznie ułatwiających orientację w terenie.

Zaawansowane, lecz proste w obsłudze funkcje oraz dokładna mapa wskażą Ci zawsze najlepszą drogę.

Nagroda ufundowana przez: 
EMAPA

 

Zestaw SITA

Zestaw SITA do nauki języków obcych wraz z kursem językowym (angielski)

Zestaw SITA do nauki języków obcych wraz z kursem językowym (angielski)- 1 ZESTAW za I miejsce

Komputerowy kurs językowy (angielski) 
za zajęcie II i III miejsca.

Urządzenie SITA przetwarza oddech człowieka na bodźce świetlne i dźwiękowe. Człowiek odbierając te bodźce tj. widząc przez zamknięte powieki czerwone światło diod świecących się i gasnących w rytm oddechu, oraz słysząc pulsujący w tym rytmie tzw. dźwięk bio, podświadomie reguluje i wyrównuje częstotliwość i głębokość własnego oddechu. Następuje sprzężenie zwrotne między oddechem, a wrażeniami wzrokowymi i słuchowymi, czyli tzw. biofeedback. Sprzyja to wchodzeniu w stan relaksu, w którym półkule mózgowe lepiej współpracują ze sobą, niż w stanie aktywności i wielokrotnie wzrasta zdolność mózgu do percepcji i zapamiętywania informacji.

W procesie uczenia się języków obcych w systemie SITA, urządzenie SITA pomaga nie tylko we wchodzeniu w stan relaksu, ale również w utrzymywaniu się w tym stanie w czasie odsłuchiwania lekcji językowej, czego nie zapewnia żadna inna metoda relaksacyjna. Dźwięk bio jest wtedy przyciszany i człowiek odsłuchuje materiał dźwiękowy, który chce zapamiętać, będąc jednocześnie podtrzymywany w stanie relaksu przez sprzężenie zwrotne oddechu z bodźcami świetlnymi.

Urządzenie SITA może współpracować ze słuchawkami oraz z dowolnym odtwarzaczem dźwięku np. odtwarzaczem płyt CD.

Pakiet językowy - język angielski podstawowy 
poziom 1 i 2 + średnio zaawansowany poziom 1 i 2

Każdy poziom kursu językowego składa się z podręcznika oraz 6 płyt CD Audio. Pakiet zawiera w sumie 24 płyty CD Audio zawierające około 24 godzin nagrań dźwiękowych.

Nagroda ufundowana przez: 
Centrum Edukacji i Rozwoju EFEKTY

 

MonZa Edu

Program komputerowy MonZa Edu

Program komputerowy MonZa Edu - 15 SZTUK

Od stycznia 2010 roku Instytut Logistyki i Magazynowania rozpoczął dystrybucję aplikacji wspomagającej optymalizację zapasów MonZa Edu. Program został pomyślany jako narzędzie wspomagające proces nauczania w laboratorium magazynowym w szkołach ponadgimazjalnych, kształcących w zawodzie technik logistyk, ale również uczelniach wyższych. Pierwszego wdrożenia dokonano w Wyższej Szkole Logistyki. 

Aplikacja jest uzupełnieniem podręcznika „Zapasy i magazynowanie. Tom 1. Zapasy” St. Krzyżaniaka i P. Cyplika oraz książki „Zapasy i magazynowanie. Przykłady i ćwiczenia.” P. Andrzejczyka i J. Zająca. 

Podstawowe funkcjonalności, które oferuje MonZa Edu skupiają się wokół dwóch filarów: klasyfikacji asortymentu (analiza ABC, XYZ) oraz analizy zapasów (analiza struktury zapasów, analiza wskaźnikowa, koszt utrzymania zapasu średniego całkowitego).

Nagroda ufundowana przez: 
Instytut Logistyki i Magazynowania

 

Zestawy upominków podróżniczych

Port Lotniczy Poznań-Ławica

Zestawy upominków podróżniczych

Nagroda ufundowana przez:
Port Lotniczy Poznań-Ławica

 

 

 

 

 


Do góry

Jesteś nauczycielem szkoły ponadgimnazjalnej i poszukujesz materiałów do przedmiotów logistycznych? Zaloguj się!

WSL zaprasza szkoły ponadgimnazjalne do udziału w wycieczkach studyjnych, które pozwolą nie tylko zasmakować studenckiego życia, ale także zapoznać się z logistyką w praktyce.