opcje
drukuj

Nagrody

Nagrody główne

 1. Nagrodą za zwycięstwo w Olimpiadzie jest nagroda rzeczowa ufundowana przez organizatora (tablet iPAd 3)oraz bezpłatne studia I i II stopnia w Wyższej Szkole Logistyki.
 2. Nagrodą dla laureatów zajmujących miejsca od 2 do 3 jest nagroda rzeczowa (netbook Acer) oraz bezpłatne studia I stopnia w Wyższej Szkole Logistyki.
 3. Nagrodą dla finalistów, którzy zajęli miejsca od 4 do 10 jest nagroda rzeczowa (smartphon Samsung Galaxy S) oraz bezpłatny pierwszy rok studiów na studiach I stopnia w Wyższej Szkole Logistyki.
 4. Nagrodą dla pozostałych finalistów jest nagroda rzeczowa (słuchawki z radioodbiornikiem) oraz bezpłatny pierwszy semestr nauki na studiach I stopnia w Wyższej Szkole Logistyki.
 5. Ponadto zwycięzca Olimpiady, laureaci oraz finaliści, mogą otrzymać inne nagrody ufundowane przez Sponsorów.
 • Płatne staże od firmy Kuehne+Nagel (za miejsca 1-5)
 • Program Cartall Truck
 • Zestaw SITA do nauki języków obcych wraz z kursem językowym (angielski) (za miejsca 1)
 • Komputerowy kurs językowy (angielski) (za miejsca 2-3)
 • Czytnik e-book'ów Kindle (za miejsca 6-10)
 • Zegarek sportowy Timex (za miejsca 11-20)
 • Książka "Opakowania w systemach logistycznych" (za miejsca 11-20)
 • Książka "Kompendium wiedzy o logistyce" (za miejsca 21-40)
 • Zestaw upominków od firmy Dachser (za miejsca 1-6)
 • Zestaw upominków DPD Polska
 • Zestaw upominków od firmy Volkswagen Poznań
 • nagrody od fundatorów
 1. Uczestnicy zawodów I i II stopnia mogą otrzymać nagrody i wyróżnienia fundowane przez Komitety Szkolne.

Nagrody dla szkoły

 1. Komitet Główny może przyznać nagrodę specjalną szkole, z której uczniowie uzyskali łącznie największą liczbę punktów w ramach III etapu konkursu, przy czym wynik trzech najlepszych laureatów Olimpiady jest mnożony wg następujących zasad:
  I miejsce: wynik x 1,3
  II miejsce: wynik x 1,2
  III miejsce: wynik x 1,1

  W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez uczniów dwóch lub większej liczby szkół, zwycięstwo przyznaje się tej szkole, której najlepszy uczeń zajął wyższe miejsce.

Nagrody:

 • Rzutnik multimedialny
 • Zestywa książek wydawnictwa WSL
 • Zestaw kasiążek wydawnictwa ILiM
 • Oprogramowanie MonzaEdu

Nagrody od fundatorów

Kompendium wiedzy o logistyce

Kompendium wiedzy o logistyce

Kompendium wiedzy o logistyce - 20 SZTUK
Elżbieta Gołembska (red. nauk.)

Nota
Czwarte, poprawione i uzupełnione wydanie Kompendium wiedzy o logistyce

fragment Wstępu:
Fenomen rozwoju współczesnej logistyki, zwłaszcza logistyki globalnej, wynika między innymi z faktu, iż traktuje się logistykę jako epicentrum transformacji biznesu. Globalizujące się systemy gospodarcze, w trudnych warunkach XXI wieku, zwanego wiekiem niepewności i hiperkonkurencji, wymagają, jak nigdy dotąd, nowoczesnego zarządzania logistycznego. Mówi się nawet, iż gospodarka światowa patrzy na logistykę jak na ostatnią szansę obniżania kosztów produkcji i obrotu. W tej sytuacji, zdobywanie przez przedsiębiorstwa kluczowych kompetencji logistycznych jest warunkiem koniecznym uzyskiwania przez nie przewagi konkurencyjnej. Wiedza o logistyce winna być zatem podstawą budowania sprawnych i ekonomicznie racjonalnych systemów gospodarowania zasobami rzeczowymi i ludzkimi.

Książka od lat jest cenioną pomocą naukową dla studentów i wykładowców, a także dla menedżerów mających styczność z zagadnieniami logistyki w swojej pracy. W uporządkowany i przejrzysty sposób przedstawiono w niej najważniejsze zagadnienia z dziedziny logistyki, takie jak:

 • koszty logistyczne, 
 • audyt logistyczny, 
 • magazynowanie, transport i zasady tworzenia łańcucha logistycznego, 
 • technologie informatyczne w logistyce, 
 • modele koordynowania procesów logistycznych w produkcji, dystrybucji i w sektorze usług,
 • logistyka globalna,
 • eurologistyka. 


Nagroda ufundowana przez: 
Wydawnictwo Naukowe PWN

 

Cartall Truck

Program Cartall Truck

Program Cartall Truck - 10 SZTUK
Jest to przyjazny dla użytkownika i prosty w obsłudze program na komputer PC do wytyczania tras, wyposażony w najdokładniejszą cyfrową mapę Polski oraz unikalne dane o restrykcjach drogowych.

Posiadasz pojazd ciężarowy? Prowadzisz firmę transportową? Zdarzyło Ci się utknąć na nieprzejezdnej drodze lub przed zbyt niskim wiaduktem? Cartall Truck jest właśnie dla Ciebie!

Cartall Truck to program na komputer PC pozwalający na wytyczanie trasy najszybszej, najkrótszej i najtańszej z uwzględnieniem restrykcji dla pojazdów ciężarowych (wysokość wiaduktów, nośność dróg) oraz aktualnych utrudnień w ruchu (np. roboty drogowe).

Cartall Truck wyposażony został w najdokładniejszą mapę Polski: 100% pokrycia, kompletna sieć drogowa wraz z kierunkowością, plany wszystkich miast, plany 5382 miejscowości, 70 000 miejscowości, pełna baza kodów pocztowych, bogata baza Punktów Użyteczności Publicznej (m.in. stacje benzynowe, warsztaty samochodowe, banki, urzędy). Dodatkowo aplikacja posiada przejazdową mapę Europy zawierającą główne drogi całego kontynentu, w tym m.in. 75 000 miejscowości i 1 500 000 km dróg.

Najnowsza wersja programu została wzbogacona m.in. o funkcję wycinania z mapy fragmentu ścieżki oraz możliwość prezentacji na mapie wielu tras z ewidencji. Nowy Cartall Truck to także obszerna baza budynków 2d znacznie ułatwiających orientację w terenie.

Zaawansowane, lecz proste w obsłudze funkcje oraz dokładna mapa wskażą Ci zawsze najlepszą drogę.

Nagroda ufundowana przez: 
EMAPA

 

Zestaw SITA

Zestaw SITA do nauki języków obcych wraz z kursem językowym (angielski)

Zestaw SITA do nauki języków obcych wraz z kursem językowym (angielski)- 1 ZESTAW za I miejsce

Komputerowy kurs językowy (angielski) 
za zajęcie II i III miejsca.

Urządzenie SITA przetwarza oddech człowieka na bodźce świetlne i dźwiękowe. Człowiek odbierając te bodźce tj. widząc przez zamknięte powieki czerwone światło diod świecących się i gasnących w rytm oddechu, oraz słysząc pulsujący w tym rytmie tzw. dźwięk bio, podświadomie reguluje i wyrównuje częstotliwość i głębokość własnego oddechu. Następuje sprzężenie zwrotne między oddechem, a wrażeniami wzrokowymi i słuchowymi, czyli tzw. biofeedback. Sprzyja to wchodzeniu w stan relaksu, w którym półkule mózgowe lepiej współpracują ze sobą, niż w stanie aktywności i wielokrotnie wzrasta zdolność mózgu do percepcji i zapamiętywania informacji.

W procesie uczenia się języków obcych w systemie SITA, urządzenie SITA pomaga nie tylko we wchodzeniu w stan relaksu, ale również w utrzymywaniu się w tym stanie w czasie odsłuchiwania lekcji językowej, czego nie zapewnia żadna inna metoda relaksacyjna. Dźwięk bio jest wtedy przyciszany i człowiek odsłuchuje materiał dźwiękowy, który chce zapamiętać, będąc jednocześnie podtrzymywany w stanie relaksu przez sprzężenie zwrotne oddechu z bodźcami świetlnymi.

Urządzenie SITA może współpracować ze słuchawkami oraz z dowolnym odtwarzaczem dźwięku np. odtwarzaczem płyt CD.

Pakiet językowy - język angielski podstawowy 
poziom 1 i 2 + średnio zaawansowany poziom 1 i 2

Każdy poziom kursu językowego składa się z podręcznika oraz 6 płyt CD Audio. Pakiet zawiera w sumie 24 płyty CD Audio zawierające około 24 godzin nagrań dźwiękowych.

Nagroda ufundowana przez: 
Centrum Edukacji i Rozwoju EFEKTY

 

MonZa Edu

Program komputerowy MonZa Edu

Program komputerowy MonZa Edu - 15 SZTUK

Od stycznia 2010 roku Instytut Logistyki i Magazynowania rozpoczął dystrybucję aplikacji wspomagającej optymalizację zapasów MonZa Edu. Program został pomyślany jako narzędzie wspomagające proces nauczania w laboratorium magazynowym w szkołach ponadgimazjalnych, kształcących w zawodzie technik logistyk, ale również uczelniach wyższych. Pierwszego wdrożenia dokonano w Wyższej Szkole Logistyki. 

Aplikacja jest uzupełnieniem podręcznika „Zapasy i magazynowanie. Tom 1. Zapasy” St. Krzyżaniaka i P. Cyplika oraz książki „Zapasy i magazynowanie. Przykłady i ćwiczenia.” P. Andrzejczyka i J. Zająca. 

Podstawowe funkcjonalności, które oferuje MonZa Edu skupiają się wokół dwóch filarów: klasyfikacji asortymentu (analiza ABC, XYZ) oraz analizy zapasów (analiza struktury zapasów, analiza wskaźnikowa, koszt utrzymania zapasu średniego całkowitego).

Nagroda ufundowana przez: 
Instytut Logistyki i Magazynowania

 

Płatne praktyki

Płatne praktyki w Kuehne+Nagel

Płatne praktyki dla pierwszych 5 miejsc.

Firma Kuehne+Nagel – Partner Wyższej Szkoły Logistyki – ufunduje dla 5 laureatów IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej – płatne praktyki w wybranym oddziale firmy, spośród różnych lokalizacji w Polsce. Oferowane praktyki dadzą możliwość praktycznego poznania zaawansowanych procesów logistycznych oraz funkcjonowania dużej międzynarodowej organizacji. Praktykanci będą mieli mają możliwość podnoszenia swoich kompetencji zawodowych w następujących dywizjach biznesowych: logistyka kontraktowa, spedycja drogowa, spedycja lotnicza, spedycja morska, spedycja kolejowa ,LLS (Lead Logistics Solutions). Każdy praktykant będzie miał  dedykowanego opiekuna, który będzie wspierał go w procesie wdrożenia i zdobywania nowych umiejętności. Osobom wykazującym się w trakcie praktyk proaktywną postawą, firma zaoferuje pracę.

Nagroda ufundowana przez:
Kuehne+Nagel

Do góry

Jesteś nauczycielem szkoły ponadgimnazjalnej i poszukujesz materiałów do przedmiotów logistycznych? Zaloguj się!

WSL zaprasza szkoły ponadgimnazjalne do udziału w wycieczkach studyjnych, które pozwolą nie tylko zasmakować studenckiego życia, ale także zapoznać się z logistyką w praktyce.