opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / LogMeeting - Przedsiębiorczość w logistyce
drukuj

18 maja 2018. LogMeeting Przedsiębiorczość w logistyce

Zapraszamy szkoły na kolejną edycję spotkań z logistyką. Tym razem o tym, jak można prowadzić własną firmę, na co zwracać uwagę, jak będzie rozwijać się nowoczesne otoczenie biznesowe firm logistycznych. Na jakie wsparcie mogą liczyć młodzi przedsiębiorcy oraz jakie wyzwania może stawiać przed nimi konkurencja. 

Data: 18.05.2018

Czas trwania: 10:00 - 14:00

Miejsce: Wyższa Szkoła Logistyki, Poznań, ul. Estkowskiego 6, sala 310.

Zgłoszenia przyjmujemy do 16.05.2018, godz. 18:00. Liczba miejsc ograniczona

PROGRAM

Żabka Polska Sp. z o.o. – Lider sieci sklepów convenience w Polsce 

Logistyka Convenience

Prelegent: Łukasz Stachowiak, Dyrektor Centrum Logistycznego w Nadarzynie 

Wykład będzie o specyfice logistyki skierowanej do sieci sklepów typu convenience. Dowiemy się, czym różni się logistyka Żabki od innych dużych sieci handlowych takich jak Lidl czy Biedronka, w szczególności z jakimi specyficznymi wyzwaniami wiąże się ten rodzaj logistyki i jakie rozwiązania są możliwe. 

 

Żabka daje przykład jak dobrze zacząć w biznesie

Prelegentka: Olga Osadczuk, Partner ds. Rekrutacji Franczyzobiorców. 

Z wykładu dowiemy się, kto i jak może zostać Franczyzobiorcą, jak wygląda proces szkolenia i przygotowania do objęcia sklepu i  prowadzenia własnego biznesu. Poznamy historie kilku Franczyzobiorców. Usłyszymy także, na jakie wsparcie może liczyć Franczyzobiorca ze strony Żabki i jej ekspertów w trakcie prowadzenia własnego biznesu.

 

Credit Agricole Bank Polska S.A.

Biznes a przyszłość bankowości w cyfrowym świecie.

Prelegent: Krzysztof Chlabicz, Dyrektor Departamentu Zarządzania Zmianą i Cyfryzacją
Poznamy wpływ nowych regulacji europejskich na bankowość w Polsce. Przeanalizujemy zjawisko open bankingu – czy jest szansą czy zagrożeniem dla banków i przedsiębiorców? Startupy, fintechy, insurtechy - świat cyfrowych rebeliantów vs. banki czy razem z bankami?

 

Do góry

Dostęp do Intranetu WSL

Grupy WSL na Facebooku, to miejsce spotkań studentów. Znajdziesz tu także informacje o ofertach pracy, praktyk i staży. Zapraszamy do dołączenia.