opcje
drukuj

Leszek Jóźwik

Leszek Jóźwik

Nauczyciel przedmiotów logistycznych Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Przygotowywał uczniów do startu w I Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej. W etapie szkolnym udział wzięło blisko pięćdziesięciu jego podopiecznych, do okręgowego zakwalifikowało się dziesięciu, w finale natomiast znalazła się szóstka, w tym zwycięzca Olimpiady - Dariusz Makaruk oraz zdobywca czwartego miejsca Adam Syczewski.  Szkoła uzyskała również tytuł „Najlepszej szkoły I Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej”.

Na co dzień, Leszek Jóźwik przygotowuje młodzież do zewnętrznych egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik logistyk. Sam posiada również uprawnienia egzaminatora w zawodzie technik ekonomista. Nie obca jest mu także fotografia, którą stara się zarazić swoich uczniów. Opracowuje cyfrowo filmy przedstawiające życie szkoły, interesuje się gospodarką, funkcjonowaniem podmiotów gospodarczych oraz zagadnieniami związanymi z transportem.

Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej wydziału spółdzielczo ekonomicznego w Rzeszowie o kierunku ekonomika i organizacja obrotu towarowego i usług. Jak sam mówi, dużą uwagę przykłada do podniesienia swoich kwalifikacji. Uczestniczył w licznych szkoleniach. W 2003r. ukończył trzysemestralne Studia Podyplomowe w zakresie informatyki i technologii informatycznej dla nauczycieli, a w 2009 r. Studia Podyplomowe z logistyki i spedycji zorganizowane przez WSL w Poznaniu. W ramach projektu Phare „Partnerstwo dla Edukacji” był współautorem projektu zmian w edukacji zawodowej „Dostosowanie do wymagań współczesnego rynku pracy”.

Do góry

Jesteś nauczycielem szkoły ponadgimnazjalnej i poszukujesz materiałów do przedmiotów logistycznych? Zaloguj się!

WSL zaprasza szkoły ponadgimnazjalne do udziału w wycieczkach studyjnych, które pozwolą nie tylko zasmakować studenckiego życia, ale także zapoznać się z logistyką w praktyce.