opcje
drukuj

Nagrody

Nagrody główne

 1. Bezpłatne studia I i II stopnia w Wyższej Szkole Logistyki
  Zwycięzca IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej będzie miał zapewnione bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki – pierwszej w Polsce uczelni logistycznej. W ramach nagrody otrzyma indeks na studia I stopnia (do wyboru licencjackie lub inżynierskie) oraz magisterskie. Dzięki temu jeszcze przed maturami i oficjalnym uruchomieniem rekrutacji będzie mieć zagwarantowane studia wyższe z dziedziny logistyki.

  Oprócz zwycięzcy zwolnienie z określonych opłat za studia otrzymają również laureaci, którzy zajmą odpowiednio:
  - za zajęcie 2. miejsca – bezpłatne studia I stopnia (licencjackie lub inżynierskie)
  - za zajęcie 3. miejsca – bezpłatny rok na studiach I stopnia (studia licencjackie lub inżynierskie)
  - za miejsca od 4 do 10 – bezpłatny semestr na studiach I stopnia (studia licencjackie lub inżynierskie)
 2. Zwolnienie z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe (technik logistyk, technik spedytor) – dla laureatów i finalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.
 3. Liczne atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów – w ubiegłym roku były to m.in. tablety, dyski przenośne, słuchawki, głośniki bluetooth, vouchery do wykorzystania na szkolenia.
 4. Interesujące oferty staży i praktyk w największych przedsiębiorstwach z branży TSL

Nagrody dla szkoły

Atrakcyjne nagrody rzeczowe otrzyma również najlepsza szkoła. Zgodnie z regulaminem Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej za najlepszą szkołę uznaje się placówkę, której uczniowie w sumie zdobyli najwięcej punktów. W ubiegłym roku ten tytuł przypadł Zespołowi Szkół Ekonomicznych w Lesznie, który w ramach nagród otrzymał m.in. wysokiej klasy laptopa, programy edukacyjne oraz książki.

Nagrody od fundatorów

Zestaw SITA do nauki języków obcych wraz z kursem językowym (angielski)

Zestaw SITA do nauki języków obcych wraz z kursem językowym (angielski)- 1 ZESTAW za I miejsce

Komputerowy kurs językowy (angielski) za zajęcie II i III miejsca

Urządzenie SITA przetwarza oddech człowieka na bodźce świetlne i dźwiękowe. Człowiek odbierając te bodźce tj. widząc przez zamknięte powieki czerwone światło diod świecących się i gasnących w rytm oddechu, oraz słysząc pulsujący w tym rytmie tzw. dźwięk bio, podświadomie reguluje i wyrównuje częstotliwość i głębokość własnego oddechu. Następuje sprzężenie zwrotne między oddechem, a wrażeniami wzrokowymi i słuchowymi, czyli tzw. biofeedback. Sprzyja to wchodzeniu w stan relaksu, w którym półkule mózgowe lepiej współpracują ze sobą, niż w stanie aktywności i wielokrotnie wzrasta zdolność mózgu do percepcji i zapamiętywania informacji.

W procesie uczenia się języków obcych w systemie SITA, urządzenie SITA pomaga nie tylko we wchodzeniu w stan relaksu, ale również w utrzymywaniu się w tym stanie w czasie odsłuchiwania lekcji językowej, czego nie zapewnia żadna inna metoda relaksacyjna. Dźwięk bio jest wtedy przyciszany i człowiek odsłuchuje materiał dźwiękowy, który chce zapamiętać, będąc jednocześnie podtrzymywany w stanie relaksu przez sprzężenie zwrotne oddechu z bodźcami świetlnymi.

Urządzenie SITA może współpracować ze słuchawkami oraz z dowolnym odtwarzaczem dźwięku np. odtwarzaczem płyt CD.

Pakiet językowy - język angielski podstawowy
poziom 1 i 2 + średnio zaawansowany poziom 1 i 2

Każdy poziom kursu językowego składa się z podręcznika oraz 6 płyt CD Audio. Pakiet zawiera w sumie 24 płyty CD Audio zawierające około 24 godzin nagrań dźwiękowych.

Nagroda ufundowana przez: Centrum Edukacji i Rozwoju EFEKTY

Płatne praktyki w Kuehne+Nagel

Płatne praktyki dla pierwszych 5 miejsc

Firma Kuehne + Nagel – Partner Wyższej Szkoły Logistyki – ufunduje dla 5 laureatów IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej – płatne praktyki w wybranym oddziale firmy, spośród różnych lokalizacji w Polsce lub karnet edukacyjny na wybrane szkolenie organizowane przez portal pracuj w logistyce. Oferowane praktyki dadzą możliwość praktycznego poznania zaawansowanych procesów logistycznych oraz funkcjonowania dużej międzynarodowej organizacji. Praktykanci będą mieli mają możliwość podnoszenia swoich kompetencji zawodowych w następujących dywizjach biznesowych: logistyka kontraktowa, spedycja drogowa, spedycja lotnicza, spedycja morska, spedycja kolejowa, IL (Integrated Logistics). Każdy praktykant będzie miał dedykowanego opiekuna, który będzie wspierał go w procesie wdrożenia i zdobywania nowych umiejętności. Osobom wykazującym się w trakcie praktyk proaktywną postawą, firma zaoferuje pracę.

Nagroda ufundowana przez: Kuehne + Nagel

Program Emapa Transport+

Program Emapa Transport+ Wersja Edukacyjna - 20 SZTUK dla najlepszej szkoły

Emapa Transport+ to unikalny program przeznaczony głównie dla działów transportu, dystrybucji, sprzedaży i kontrolingu. Wytycza trasy, z uwzględnieniem utrudnień (wysokości i nośności wiaduktów, dopuszczalnego tonażu na drogach), pozwala na stworzenie własnej bazy transportowej, ewidencję pojazdów i kierowców. Dzięki tej aplikacji skontrolujesz i obniżysz koszty związane z poruszaniem się pracowników po całej Europie.

Nagroda ufundowana przez: EMAPA

Podręczniki „DZIAŁALNOŚĆ SPEDYTORA W ORGANIZOWANIU TOWAROWEGO TRANSPORTU LOTNICZEGO”

Podręczniki „Działalność spedytora w organizowaniu towarowego transportu lotniczego” dla pierwszych trzech osób.

Firma Aviation Consulting świadcząca wyspecjalizowane usługi szkoleniowe skierowane do branży transportowej oraz współpracująca ze szkołami średnimi prowadzącymi kształcenie na kierunkach związanych z transportem ufundowała przygotowany przez ekspertów Aviation Consulting podręcznik „DZIAŁALNOŚĆ SPEDYTORA W ORGANIZOWANIU TOWAROWEGO TRANSPORTU LOTNICZEGO”. Podręcznik ten ma na celu pomoc w przygotowaniu wszechstronnie wykształconego pracownika branży logistycznej, branży w której intermodalność oraz gruntowne wykształcenie i swoboda w poruszaniu się w gąszczu przepisów są niezmiernie istotne.

Podręcznik będzie nagrodą dla osób które zajmą pierwsze, drugie i trzecie miejsce.

Nagroda ufundowana przez: Aviation Consulting


Do góry

Jesteś nauczycielem szkoły ponadgimnazjalnej i poszukujesz materiałów do przedmiotów logistycznych? Zaloguj się!

WSL zaprasza szkoły ponadgimnazjalne do udziału w wycieczkach studyjnych, które pozwolą nie tylko zasmakować studenckiego życia, ale także zapoznać się z logistyką w praktyce.