opcje
Strona główna / Aktualności / Logistyczny rekord olimpijski
drukuj

Logistyczny rekord olimpijski

2012-10-19 11:45

Ruszyła V Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna. 19 października 2012 r. na starcie zameldowało się blisko 8200 uczniów z całej Polski. To rekordowy, 50-procentowy wzrost zainteresowania jedynym tej rangi turniejem dla przyszłych logistyków. Organizatorem jest Wyższa Szkoła Logistyki.

Punktualnie o godzinie 9.00 w 267 szkołach ponadgimnazjalnych otwarto zalakowane koperty z zestawami 40 pytań.  Od chwili otrzymania testu, każdy olimpijczyk miał 60 minut na sprawdzenie swojej logistycznej wiedzy, to tylko 90 sekund na wybór tej jednej, poprawnej odpowiedzi.

Hasłem tegorocznej edycji jest Gospodarka magazynowa, a więc oprócz pytań z zakresu ogólnej wiedzy logistycznej pojawiły się też takie, które dotyczyły rodzajów i  budowy magazynów, sposobów identyfikacji przechowywanych towarów, pojazdów i urządzeń, które się między nimi przemieszczają oraz podstawowych zasad bezpieczeństwa, obowiązujących wszystkich pracowników logistyki.

Największą reprezentację wystawił Zespół Szkół Mechanicznych z Elbląga, do olimpijskiej próby stanęło tu ponad 140 uczestników. Łącznie do Olimpiady przystąpiło blisko 8.200 uczestników. Większość z nich to uczniowie techników logistycznych i techników spedycyjnych. W tym roku jednak, organizator – Wyższa Szkoła Logistyki – zaprosił do olimpiady także uczniów liceów ogólnokształcących. W V. edycji wydarzenia bierze udział 130 osób z 8 „ogólniaków”.

Wydarzenie zyskuje na znaczeniu z roku na rok. Coraz więcej uczniów chce rywalizować w zawodach olimpijskich, gdyż widzi jak wiele korzyści wydarzenie daje laureatom. W tym roku WSL wysłała zaproszenia do ponad pół tysiąca nowych szkół. W efekcie liczba zgłoszeń wzrosła o 50% w porównaniu do zeszłego roku  – przyznaje Wojciech Zalewski, Rzecznik Prasowy Wyższej Szkoły Logistyki.  Biorąc pod uwagę dane z pierwszej edycji notujemy trzykrotny wzrost liczby zgłoszonych szkół ponadgimnazjalnych. O rozwój logistyki w Polsce można być zatem spokojnym, skoro tylu młodych, utalentowanych ludzi już dziś świadomie dba o swoją zawodową karierę w tej branży. Wyższa Szkoła Logistyki z prawdziwą przyjemnością i pełnym zaangażowaniem wspiera i promuje takie postawy.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Rywalizacja odbywa się w trzech etapach: szkolnym, okręgowym i ogólnopolskim. Na laureatów czekają m.in. nagrody rzeczowe oraz bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki. Olimpiada jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureacici finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu  zawodowego. Honorowy Patronat nad turniejem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Patronat Merytoryczny sprawują: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Sponsorem Strategicznym V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej jest Quantum Software SA.
Sponsorzy Złoci: Dachser, DPD Polska, TimoCom Soft- und Hardware GmbH, PPUH Agrobex
Sponsorzy Srebrni: JAS-FBG, Polski Komitet Narodowy EPAL, STILL, Volkswagen Poznań

Patronat medialny nad Olimpiadą objęły: „Czasopismo Logistyka”, „Nowoczesny Magazyn”, „Logistyka a Jakość”, „TSL Biznes”, „Polska Gazeta Transportowa”, „Warehouse Monitor”, „Top Logistyk”, „Magazynowanie i Dystrybucja”, „Eurologistics”,  Pracujwlogistyce.pl, Forumtransportu.pl,  DobraLogistyka.pl, Spedycje.pl, etransport.pl, LOG24.pl, dlaStudenta.pl, studentnews.pl, Kierunki.net, Edukacja.net, Studenci.net, dlaStudenta.pl oraz Radio Planeta.fm.

tl_files/aktualnosci2012/VOOL_stopka_sponsorska.jpg

 

Wróć

Do góry

Jesteś nauczycielem szkoły ponadgimnazjalnej i poszukujesz materiałów do przedmiotów logistycznych? Zaloguj się!

WSL zaprasza szkoły ponadgimnazjalne do udziału w wycieczkach studyjnych, które pozwolą nie tylko zasmakować studenckiego życia, ale także zapoznać się z logistyką w praktyce.