opcje
Strona główna / Aktualności / I etap Olimpiady logistycznej już za nami
drukuj

I etap Olimpiady logistycznej już za nami

2008-11-28 01:25

Stres, ciekawość i dreszczyk rywalizacji – to uczucia jakie towarzyszyły w czwartek, 27 listopada uczniom szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Punktualnie o godzinie 9 ponad 2200 licealistów przystąpiło do pierwszego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez WSL.

Przez sześćdziesiąt minut odpowiadali na czterdzieści pytań, opracowanych przez Komitet Naukowy, złożony z wykładowców akademickich. Rozwiązując test jednokrotnego wyboru sprawdzali swoją wiedzę z zakresu terminologii logistycznej, umiejętności zarządzania zamówieniami, zakupami, dostawami oraz magazynami, a także z technik i technologii w procesach logistycznych. „Co to jest nota bukingowa?” i „Jakie wymiary posiada europaleta?” – to tylko dwa przykładowe zadania, z jakimi zmagali się uczniowie z 87 szkół w całej Polsce.

- Muszę pochwalić WSL za pytania. Choć pewnie niektóre z nich sprawiły moim podopiecznym trudność, to trzeba przyznać, że były ułożone w sposób jasny i przejrzysty – mówi Andrzej Czerwiński, wicedyrektor zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu. 

Podobnie twierdzi Agnieszka Krupa, nauczycielka z Zespołu Szkół Nr 23 we Wrocławiu.
- Pytania rzeczywiście wymagały od uczniów sporej wiedzy, ale przecież właśnie na tym polega Olimpiada - mówi pani Agnieszka. – Boje się o tylko o zadania, z zakresu funkcjonowania magazynów, ponieważ moi uczniowie jeszcze tego tematu nie przerabiali – dodaje.

Wyniki z pierwszej części Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej znane będą 10 grudnia. Najlepsi zakwalifikują się do etapu okręgowego, który obędzie 5 stycznia 2009 roku.

Partnerami merytorycznymi Olimpiady są: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne

Patronat medialny objęły: czasopismo „Logistyka” (patronat główny), „Polska Gazeta Transportowa”, dziennik „Polska Głos Wielkopolski”, portal Logistyka.net.pl oraz Studentnews.pl.

 

Wróć

Do góry

Jesteś nauczycielem szkoły ponadgimnazjalnej i poszukujesz materiałów do przedmiotów logistycznych? Zaloguj się!

WSL zaprasza szkoły ponadgimnazjalne do udziału w wycieczkach studyjnych, które pozwolą nie tylko zasmakować studenckiego życia, ale także zapoznać się z logistyką w praktyce.