opcje
Strona główna / Aktualności / Finał I Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej
drukuj

Finał I Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

2009-03-20 01:00

Pięć miesięcy wytężonej nauki, sześćdziesiąt pytań testowych rozwiązanych w sumie podczas dwóch etapów naukowej rywalizacji i pokonanie blisko dwóch tysięcy konkurentów - tak w skrócie można przedstawić drogę do ostatecznej rozgrywki o laur, 43 finalistów I Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Finał odbył się w piątek, 20 marca w auli Wyższej Szkoły Logistyki, organizatora Konkursu. Wyniki poznamy 17 kwietnia, podczas uroczystego wręczania nagród. Choć rozpoczęcie rywalizacji zaplanowano na godzinę 12:00, to pierwsi uczestnicy zaczęli zjeżdżać się już około godziny 9:00. Przejęci i zdenerwowani, nie zwracali nawet uwagi na przygotowany dla nich posiłek, tylko zapatrzeni w notatki, powtarzali materiał. Nie mniej przejęci byli nauczyciele, którzy przyjechali wraz ze swoimi podopiecznymi.

- Pewnie, że się denerwuję, bo przecież wiem, jak moim uczniom zależy na zwycięstwie – mówiła Elżbieta Stużyńska z Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie. - Większość z nich, chce rozpocząć studia na kierunku Logistyka, a gdzie mieliby to zrobić, jak nie w Wyższej Szkole Logistyki. Dlatego bezpłatne studia, które czekają na zwycięzców Olimpiady, są dla nich bardzo kuszącą perspektywą – wyjaśnia.  

Finał rozpoczął się w południe. Kanclerz WSL, doc. dr inż. Ireneusz Fechner, przedstawił uczestnikom zasady obowiązujące podczas pisania egzaminu, a następnie życzył im powodzenia. Na rozwiązanie trzech problemowych zadań, uczniowie mieli 90 minut. Pierwsze dotyczyło kalkulacji kosztów logistycznych oraz oceny wskaźnikowej kosztów i planów, drugie pytanie, sprawdzało wiedzę z zakresu polityki transportowej Unii Europejskiej, trzecie natomiast – z planowania logistycznego, zarządzania łańcuchem dostaw i usług logistycznych.

Po upływie czasu, pracownicy uczelni zebrali karty odpowiedzi. Zwieńczeniem finału było wspólne, pamiątkowe zdjęcie i zaproszenie wszystkich na galę wręczenia nagród, która odbędzie się 17 kwietnia 2009 roku w Wyższej Szkole Logistyki o godzinie 12:00. 

Partnerami merytorycznymi Olimpiady są: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Sponsorami są firmy Epicor i L-Systems.

Patronat medialny objęły: czasopismo „Logistyka” (patronat główny), „Polska Gazeta Transportowa”, dziennik „Polska Głos Wielkopolski”, portal Logistyka.net.pl, Kariera.com.pl oraz Studentnews.pl.

 

Wróć

Do góry

Jesteś nauczycielem szkoły ponadgimnazjalnej i poszukujesz materiałów do przedmiotów logistycznych? Zaloguj się!

WSL zaprasza szkoły ponadgimnazjalne do udziału w wycieczkach studyjnych, które pozwolą nie tylko zasmakować studenckiego życia, ale także zapoznać się z logistyką w praktyce.