opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Z Poznania do Stambułu
drukuj

Z Poznania do Stambułu

2019-07-03 23:41

Laureatki trzeciej już edycji konkursu Ekol Polska.

Rektor WSL i Laureatki konkursu

Studentki Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, Karolina Półtorak i Magdalena Galińska, zostały laureatkami trzeciej już edycji konkursu Ekol Polska. W nagrodę spędzą kilka dni w Stambule. 

Ekol Polska współpracuje i wspiera Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu już od wielu lat, a tegoroczny konkurs był już trzecią edycją rywalizacji studentów naszej uczelni. Karolina Półtorak i Magdalena Galińska odebrały nagrodę podczas posiedzenia Senatu Wyższej Szkoły Logistyki.

„W tym roku zadaniem studentów było zaplanowanie drogi przesyłki z Liverpoolu do Poznania. Temat nie był wybrany przypadkowo, z jednej strony chcieliśmy, aby studenci zastanowili się jak brexit może wpłynąć na usługi transportowe, z drugiej strony naszym największym klientem logistycznym jest właśnie firma z Wielkiej Brytanii, która przeniosła logistykę do Poznania przygotowując się na wyjście swojego kraju z Unii Europejskiej. W ten sposób chcieliśmy połączyć wiedzę zdobytą na uczelni z praktyką” – tłumaczy Bogna Błasiak, Corporate Communication Manager w Ekol Europa.

Triumfatorki konkursu będą mogły zobaczyć w Stambule centralę Ekol Polska, jednej z największych firm logistycznych na świecie, ale sporo czasu i uwagi zajmie im również zwiedzanie Stambułu. To jedno z najbardziej fascynujących miejsc na świecie, z niezwykle bogatą historią, prawdziwy ludzki tygiel z mieszaniną różnych wyznań religijnych, zwyczajów i ras.

Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu od wielu lat intensywnie współpracuje z firmą Ekol. Menadżerowie tej firmy prowadzą zajęcia dydaktyczne zarówno na Uczelni, jak i podczas wyjazdów studyjnych odbywających się w firmie. Konkurs, który wspólnie organizujemy jest dla naszych studentów doskonałą okazją do połączenia teoretycznej wiedzy zdobywanej podczas zajęć z praktycznymi wyzwaniami, z którymi już po zakończeniu studiów będą mieli codziennie do czynienia. To także sposób weryfikacji wyobrażeń na temat pracy w międzynarodowej korporacji logistycznej” – przekonuje dr Mateusz Wiliński, dyrektor Biura Praktyk i Karier Zawodowych w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

Firma Ekol działa w 15 krajach, w Polsce od 2015, zatrudniając obecnie w naszym kraju 130 osób. Ekol Polska świadczy usługi transportowe, w tym transportu intermodalnego, ale oferuje również kompleksowe usługi logistyczne m.in. w magazynach w Poznaniu i Sosnowcu, wykorzystując własne – stworzone przez dział Badań i Rozwoju Ekolu – programy WMS i TMS.

 

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)