opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Gospodarka 4.0 i logistyczna Familiada
drukuj

Gospodarka 4.0 i logistyczna Familiada

2019-02-27 08:35

Zakończyło się XIII Forum Nauczycielskie zorganizowane przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. To jedna z najważniejszych imprez z bogatego portfolio działań naszej Uczelni na rzecz podnoszenia jakości kształcenia przyszłych logistyków. Tematyką tegorocznego Forum była gospodarka 4.0.

 

„Współpracę z nauczycielami zawodów logistycznych traktujemy jako misję naszej Uczelni. Bardzo nam zależy, aby studia w WSL podejmowali młodzi ludzie wyposażeni w odpowiednią wiedzę. I to się dzieje, z roku na rok widzimy, że nowi studenci są coraz lepiej przygotowani. To wielka zasługa nauczycieli szkół ponadpodstawowych” – powiedział podczas powitania uczestników XIII Forum Nauczycielskiego prof. dr hab. Andrzej Korzeniowski, rektor Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.

 

A witać rzeczywiście było kogo. W tym roku w Forum wzięło udział ponad dwustu nauczycieli z całej Polski. To najliczniejsze spotkanie tego typu, które nasza Uczelnia organizuje już od trzynastu lat. A warto dodać, że tegoroczne Forum, ze względów technicznych, musiało się odbyć w czasie, gdy aż w pięciu województwach trwały zimowe ferie. Nauczyciele z tych regionów wzięli udział w Forum, ale ich reprezentacja była nieco skromniejsza.

 

Spośród wykładów, które w tym roku znalazły się w ofercie Forum Nauczycielskiego z największym zainteresowaniem spotkał się wykład dr Michała Grabi, pracownika naszej Uczelni, pod tytułem „Gospodarka 4.0”, profesora Wojciecha Cellerego z Uniwersytetu Ekonomicznego „Logistyka w gospodarce 4.0” oraz Jerzego Majewskiego „Systemy WMS w pracowni szkolnej”.

 

Z uznaniem nauczyciele zawodów logistycznych w szkołach ponadpodstawowych przyjęli także liczne warsztaty. Wiele osób z uznaniem wypowiadało się zwłaszcza na temat warsztatu przygotowanego przez dr Marcina Hajdula, pracownika naszej Uczelni, na temat nowoczesnych systemów klasy TMS, gdzie mówiono między innymi o elektronicznej wymianie informacji między partnerami handlowymi, wykorzystywaniu sztucznej inteligencji w procesach spedycyjnych oraz Internecie rzeczy w transporcie. Świetne recenzje stały się też udziałem warsztatów Anny Zagrodzkiej z ALLSAFE na temat zabezpieczeń ładunków w XXI wieku i warsztatów Mariusza Cierluka o oczekiwaniach wobec pracownika w obliczu rewolucji technologicznej w logistyce. Interesujący przebieg miały również warsztaty dotyczące systemów IT w transporcie, które przegotował Paweł Pokrywka z TRANSKAP.

 

Warto dodać, że w tym roku w Forum uczestniczył Adrian Malinowski, dyrektor w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, który wygłosił wykład o ekspansji polskich przedsiębiorstw zagranicą, w tym również w Azji i Afryce.

 

Poza pracą był też czas na relaks. Podczas imprezy integracyjnej odbywającej się w jednym z podpoznańskich hoteli nauczyciele z zapamiętaniem zwalczali codzienne troski i stresy na dyskotece, a także podczas wielkiego konkursu wiedzy „Familiada logistyczna”. Co ciekawe, role trochę się odwróciły, bo pytania do Familiady przygotowali studenci z działającego przy Wyższej Szkole Logistyki Koła Naukowego Corlog.

 

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)