opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Pod okiem profesjonalistów z Grupy Raben
drukuj

Pod okiem profesjonalistów z Grupy Raben

2018-12-09 11:33

Kolejny już, piąty Raben Day, zorganizowały spółki z Grupy Raben oraz Wyższa Szkoła Logistyki. W imprezie wzięło udział ponad 200 osób.

„Raben Day to możliwość zetknięcia się studentów z dużą grupą praktyków, poznania ich doświadczeń i weryfikacji własnej wiedzy oraz wyobrażeń o pracy w logistyce – tłumaczy dr Mateusz Wiliński, dyrektor Biura Praktyk i Karier WSL, współorganizatora spotkania. – Takie spotkania mają na celu zainspirowanie studentów do poszukiwania miejsca przyszłego stażu, praktyki, a w perspektywie również pracy”.

 

I, jak się okazuje, nie tylko. Marcin Ratajczyk, student trzeciego roku Logistyki, podczas wykładu Aleksandry Paszak wpadł na pomysł tematu swojej pracy magisterskiej. Jest już po pierwszej konsultacji w tej sprawie z przedstawicielką Fresh Logistics.
Innym dowodem inspirującej roli Raben Day może być Paweł Pełka, dzisiaj Lider Zespołu w Raben Transport, który jest absolwentem Wyższej Szkoły Logistyki. Paweł Pełka opowiadał podczas spotkania ze studentami oraz uczniami XI Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu, szkoły patronackiej naszej uczelni, o praktycznym wykorzystywaniu wiedzy zdobytej podczas studiów w WSL.

 

Ponadto, podczas tegorocznego Raben Day uczestnicy wysłuchali wykładów: „Zmiany na rynku usług logistyczno-transportowych w branży świeżej” Aleksandry Paszak oraz „Codzienność i kompetencje w pracy Dyspozytora” Arkadiusza Nawrockiego, dyspozytora transportu bliskiego w Raben Logistics Polska.

 

Równie dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty zorganizowane dla Raben Day: „Z życia spedytora, czyli pościg za marżą” Pauliny Wojtkowiak i Iwony Werner, specjalistów ds. spedycji międzynarodowej w Raben Transport, „Rozwiązywanie zadań logicznych” Aleksandry Paszak oraz „Praca pełna wyzwań” Anny Olszańskiej, specjalisty ds. analiz i operacji oraz Arkadiusza Nawrockiego.

 

Osoby zainteresowane praktyką, stażem lub pracą w Grupie Raben mogą skontaktować się ze specjalistą ds. personalnych w Raben Transport, Angeliką Grzeszkiewicz (angelika.grzeszkiewicz@raben-group.com).

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)