opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Modelowa współpraca
drukuj

Modelowa współpraca

2019-04-02 08:25

Współpraca Wyższej Szkoły Logistyki z Fresh Logistics Polska, od dawna bardzo intensywna, teraz wkracza na nowe ścieżki.

Powinno to szczególnie ucieszyć studentów naszej uczelni, dla których wspomniana współpraca otwiera nowe możliwości rozwoju.

 

Fresh Logistics Polska jest spółką Grupy Raben zajmującą się transportem i magazynowaniem towarów wymagających kontrolowanych temperatur (tzw. zimny łańcuch dostaw). Od kilku lat studenci Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu odbywają w tej firmie staże i praktyki, teraz wspomniany operator logistyczny zainteresował się zatrudnianiem studentów studiów dualnych prowadzonych przez naszą uczelnię.

 

- Mamy bardzo dobrą opinię na temat studentów WSL, którzy odbywają u nas praktyki i staże. Stąd zainteresowanie rozszerzeniem współpracy o studia dualne. Chcemy, aby studenci WSL poznali naszą firmę, jej specyfikę i przede wszystkim zdobyli doświadczenie, które później mocno procentuje – tłumaczy Ksenia Sarna, menedżer HR we Fresh Logistics.

 

Dyrektor Biura Praktyk i Karier Zawodowych Wyższej Szkoły Logistyki,
dr Mateusz Wiliński, jest przekonany, że współpraca z Fresh Logistics Polska jest modelowa. Potwierdza to Aleksandra Paszak, zastępca Dyrektora Regionu Fresh Logistics Polska, blisko związana z naszą uczelnią poprzez m.in. przeprowadzanie prelekcji i warsztatów w ramach Raben Day oraz realizację filmów dydaktycznych prezentujących specyfikę branży logistycznej.

 

- W marcu bieżącego roku dzięki doskonałej współpracy z dr Wilińskim udało nam się wytypować trzech studentów WSL, którzy nawiązali z nami współpracę. Jedna z rekomendowanych osób podpisała już umowę o pracę, dwie kolejne współpracują z nami w oparciu o umowy stażowe. Kandydatów do firmy udało się znaleźć dosłownie w ciągu kilku godzin. To efekt wysokiego zaangażowania i zaufania między naszymi organizacjami. Intensywna, wieloletnia już współpraca nauczyła nas, że kandydaci proponowani przez dra Mateusza Wilińskiego są naprawdę dobrze przygotowani do roli, którą chcemy im powierzyć – opowiada Aleksandra Paszak.

 

- Ten świetnie i błyskawicznie działający system zawdzięczamy przede wszystkim pani dyrektor Paszak. I serdecznie za to dziękujemy – dodaje dr Mateusz Wiliński.

 

Fresh Logistics Polska uzyskuje wysoki wynik w badaniu opinii pracowniczej w Grupie Raben. – Mówię to z pełną odpowiedzialnością, opierając się na wynikach badań. Wskazują one, że nasi pracownicy są bardzo zaangażowani, czują się zmotywowani i co najważniejsze, chcą w tej firmie dalej pracować – twierdzi Ksenia Sarna. – Co więcej, nasza firma przywiązuje dużą wagę do rozwoju swoich pracowników i podnoszeniu przez nich kwalifikacji. Osoby zatrudnione we Fresh Logistics są wręcz zachęcane, aby po pewnym czasie zmieniać stanowisko pracy, nabywając w ten sposób nowych umiejętności
i doświadczenia. Wielu pracowników korzysta z tej możliwości, pnąc się po ścieżce zawodowej kariery. Część osób, przy wsparciu firmy, zmienia nawet lokalizację i przenosi się do oddziałów Fresh Logistics w innych miastach.

 

- Rozmawiamy z pracownikami, wsłuchujemy się w ich potrzeby
i ambicje. Oczywiście, wszystkich potrzeb nie jesteśmy w stanie spełnić. Nie ma na świecie firmy, która mogłaby tak o sobie z czystym sumieniem powiedzieć, ale z góry określamy ludziom co jest możliwe i osiągalne. Nasze doświadczenia wskazują, że pracownicy doceniają takie działania – przekonuje Ksenia Sarna.

 

 

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)